خرید از سراسر دنیا

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» به مناسبت میلاد امام علی (ع) روز پدر

به مناسبت میلاد امام علی (ع) روز پدر

روز جهانی پدر کدام روز است؟

تاریخ دقیق روز پدر و تولد مولای متقیان امام اول شیعیان مصادف است با پنجشنبه 13 رجب و 5 بهمن ماه در تاریخ شمسی است

سیزدهمین روز از ماه رجب، هفتمین ماه از تقویم قمری سالروز میلاد امام علی (ع) اولین امام شیعیان است. در تقویم ایران این تاریخ به عنوان روز پدر نامگذاری شده است. میلاد امام علی که به مناسبت بزرگداشت مردانگی است، به دلیل صداقت، اعتقاد، شجاعت، علم، وفاداری به حضرت محمد (ص) و ارادت به اسلام مورد احترام اهل سنت و شیعه است


بر اساس تقویم ، روز پدر همزمان با روز سیزدهم ماه رجب است. در واقع این تاریخ هر ساله به عنوان روز پدر و روز مرد گرامی داشته میشود.یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید این است که در کشور ما این روز همزمان با میلاد حضرت علی (ع) اتفاق می افتد. به همین دلیل است که این روز به عنوان روز پدر گرامی داشته می شود.


به دلیل تفاوت بین تقویم هجری شمسی و تقویم هجری قمری، روز پدر مطابق با تقویم ما هر سال تغییر می کند. در نتیجه، طبق تقویم شمسی، یک روز متمایز را نمیتوان به عنوان روز پدر در نظر گرفت. این روز برای ایرانیان آنقدر مهم است که بسیاری از ایرانیان در سراسر جهان این روز را با ارسال هدایایی روز پدر را گرامی می دارند.در فرهنگ ما این روز برای شناخت نقش پدر در خانواده، تربیت فرزندان و در کل جامعه گرامی داشته می شود.

آیا مدیتیشن می تواند افکار منفی را از بین ببرد؟ مطلب مرتبط آیا مدیتیشن می تواند افکار منفی را از بین ببرد؟


در اسلام به والدین منزلت والایی داده شده است و قرآن کریم مکرر پیروان را به تکریم ، احترام و اطاعت از والدین دعوت کرده است. کتاب آسمانی حداقل 15 بار به وضعیت والدین اشاره کرده است. از این رو در این روزها به دیدار والدین خود می روند و به آنان ابراز محبت می کنند. علاوه بر آموزه های دینی، پدر یکی از ارکان خانواده در فرهنگ ما است.


روز پدر در سایر نقاط جهان چگونه است؟

موضوعی که باید به آن اشاره کرد این است که در بسیاری از کشورهای جهان روز پدر نیز وجود دارد و معمولاً یکشنبه سوم ژوئن به عنوان روز پدر در نظر گرفته می شود.


با این حال تصمیم گرفتیم در این قسمت نگاهی دقیق به سه کشور محبوب جهان بیندازیم. این کشورها عبارتند از:


روز پدر در آلمان، روز پدر خاطره انگیز است و در زمان های مشخصی گرامی داشته می شود. به عنوان مثال، روز پدر در آلمان با سایر کشورهای جهان بسیار متفاوت است. در آلمان، روز عروج مسیح به آسمان به عنوان روز پدر گرامی داشته می شود. از نظر تاریخی در آلمان از عید پاک، روز پدر نام گذاری شده است. این روز در آلمان نیز یک تعطیلات رسمی است و در برخی از مناطق آلمان روز مرد نیز نامگذاری شده است.


روز پدر در آمریکا یکی دیگر از کشورهای جهان که در آن روز پدر گرامی داشته میشود، ایالات متحده است در این کشور روز پدر به عنوان یک روز استثنایی گرامی داشته می شود.


روز پدر در اسپانیا مانند سایر کشورها روز پدر گرامی داشته میشود.مردم اسپانیا روز تولد پدر جوزف گرامی می دارند. در این تاریخ، بانک ها و بسیاری از مغازه ها در اسپانیا به طور کامل بسته هستند.


عطرها و رایحه ها مردان نیز به استفاده از عطر های دلپذیر علاقه دارند. در نتیجه، عطرها و رایحه‌ها یکی از مناسبترین محصولات برای هدیه روز پدر هستند. نکته قابل توجه این است که عطرها و رایحه‌ها از مدرن‌ ترین و دوست‌داشتنی‌ترین هدایای روز مردان هستند، اما قبل از خرید باید سلیقه پدرتان را نیز در نظر بگیرید.


لباس یکی از ضروری ترین و مهم ترین محصولات برای همه است. به همین دلیل توصیه می کنیم به سلیقه پدرتان توجه زیادی داشته باشید. خرید لباس های شیک برای پدران نشان دهنده عشق شما به آنهاست.


نتیجه

در این مقاله سعی شده است تا اهمیت روز پدر در 3 کشور مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه چند محصول مناسب روز پدر را به صورت مختصر و موثر برای شما شرح داده ایم. میتوانید از این ایده ها کمک بگیرید و آنها را تهیه کنید.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   فروش تجهیزات ویپ   |   تهران وکیل  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


هدیه خرید جدیدترین تبلت سامسونگ (بک کاور و محافظ رایگان) هدیه خرید جدیدترین تبلت سامسونگ (بک کاور و محافظ رایگان) مشاهده