بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» 10 گیاه دور کننده پشه برای خانه ای بدون آفت

10 گیاه دور کننده پشه برای خانه ای بدون آفت

موثرترین گیاه دافع پشه چیست؟

اگر به دنبال گیاهان دافع پشه طبیعی برای حیاطی عاری از آفت هستید، بیشتر از این به دنبال آن نباشید! در حالی که بسیاری از دافع پشه های تجاری در دسترس هستند، می توانید از گیاهان نیز برای دور نگه داشتن پشه ها استفاده کنید. این گیاهان دافع پشه نه تنها در دفع پشه موثرند، بلکه زیبا و خوشبو نیز هستند. آنها می توانند زیبایی و ظرافت را به باغ شما بیافزایند و به شما کمک کنند از پشه ها در امان بمانید.


بیشتر گیاهان زمانی که گل می دهند نوعی عطر از خود در هوا پخش می کنند که زنبورها، پروانه ها، مرغ مگس خوار و غیره را به شهد شیرینی که عرضه می کنند جذب می کند. با این حال، این رایحه ای نیست که معمولاً پشه ها را دور نگه می دارد. چرا گیاهان بهترین گزینه هستند؟ هنگامی که از مواد شیمیایی مانند مایع / کویل / اسپری پشه یا لوسیون دافع پشه استفاده می کنید، دارای عوارض جانبی مانند بوی قوی در اسپری یا مایع است که سمی است و می تواند باعث مشکلات تنفسی یا سایر عفونت های ریوی و پشه شود. لوسیون های دافع می توانند باعث بثورات پوستی شوند. این مواد شیمیایی به محیط زیست نیز آسیب می رساند. برای خلاص شدن از شر پشه ها به طور طبیعی، بهتر است از گیاهان آپارتمانی دافع پشه استفاده کنید.


ظرافت طبیعی گیاهان دافع پشه

مواد دافع پشه مملو از مواد شیمیایی دارای معایبی هستند، از مشکلات تنفسی گرفته تا تحریکات پوستی. در مقابل، جذابیت گیاهان دافع پشه نه تنها در اثربخشی آنها بلکه در کمک آنها به یک محیط سالم تر است.


1. رزماری: نگهبان معطر

رزماری، گیاهی همیشه سبز که به خاطر کاربردهای آشپزی اش مشهور است، به عنوان یک دافع پشه قوی عمل میکند. رایحه چوبی رزماری نه تنها از پشه ها جلوگیری می کند، بلکه عطری دلپذیر به محیط اطراف شما می بخشد. کشت سرپوشیده در شرایط آبیاری خوب و نور خورشید، آن را به یک انتخاب تبدیل می کند. رزماری یک گیاه معطر همیشه سبز مدیترانه ای است که در حال حاضر به دلیل فواید سلامتی آن در سرتاسر جهان کشت می شود. این یک عنصر پخت و پز است که برای تولید اسانس ها، عطرها و سایر لوازم آرایشی نیز استفاده می شود. رزماری می تواند برای درمان سوء هاضمه، از دست دادن حافظه، ریزش مو، ناراحتی مفصلی مرتبط با آرتریت و انواع بیماری های دیگر استفاده شود. پشه ها با استشمام عطر چوبی رزماری فرار می کنند. می توان آن را با موفقیت در یک گلدان کوچک داخل آن پرورش داد. رزماری در آب و هوای خشک و گرم رشد می کند و نیاز به هیدراتاسیون منظم و قرار گرفتن در معرض نور خورشید دارد. علاوه بر پشه، سایر حشرات با بوی رزماری از خود دور می شوند. تا زمانیکه حشرات از بین رفته اند، می توانید از عطر رزماری لذت ببرید و غذای خود را با آن مزه دار کنید.2. ریحان: نه تنها یک گیاه معطر است، بلکه یک دافع طبیعی موثر پشه است. عطر قوی آن به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند و پشه ها را دور نگه می دارد. کاشت ریحان در باغچه یا قرار دادن گلدان های ریحان در اطراف محل زندگی در فضای باز می تواند به ایجاد محیطی عاری از پشه کمک کند.

فراهم کردن خاک با زهکشی خوب و نور کافی خورشید، رشد گیاه ریحان را تضمین می کند که هم برای آشپزی و هم برای کنترل آفات بسیار کاربردی است . ریحان که در مناطق گرمسیری از آفریقای مرکزی تا آسیای جنوب شرقی رشد میکند برای درمان نیش حشرات و مارها استفاده می شود. همچنین در درمان از دست دادن اشتها، گاز روده، اسپاسم معده، بیماریهای کلیوی، احتباس مایعات و زگیل کاربرد مناسبی پیدا کرده است. ریحان لیمو دارای بوی ملایم مرکبات است که به ویژه برای دور نگه داشتن پشه ها مفید است. تنها چیزی که نیاز دارد مقدار مناسبی از نور خورشید و گلدانی با زهکشی خوب است


3. گیاه سیر: مدافع معطر

سیر که به خاطر مصارف آشپزی اش مشهور است، حاوی ترکیبات گوگردی است که بویی دلسرد کننده برای پشه ها ایجاد می کند. سیر چه به صورت استراتژیک در اطراف اتاق نشیمن شما قرار گیرد و چه با روغن معطر مخلوط شود، سیر یک راه حل طبیعی و موثر دافع پشه را ارائه میدهد. سیر یک گیاه دافع پشه است. سیر حاوی بسیاری از مواد شیمیایی حاوی گوگرد است که به آن بوی دافع می دهد. همچنین می‌توانید سیر را به تکه‌های کوچک برش دهید و آن را به عنوان دافع پشه در اتاق نشیمن خود نگهداری کنید یا فقط آن را با روغن معطر ترکیب کرده و به عنوان دافع پشه از آن استفاده کنید.


4. نعناع/لیمویی

رایحه نعناع/لیمویی خود، به طور موثری از پشه ها دور نگه می دارد. یک مکان آفتابی و آبیاری منظم به رشد آن کمک میکند. خواص آرام بخش و آرام بخش، علاوه بر قابلیت دفع پشه، آنرا به یک انتخاب چند منظوره تبدیل کرده است. اروپای جنوبی و شرقی، خاورمیانه و آسیای مرکزی همگی محل زندگی گیاه گربه ای هستند که گاهی اوقات به آن نعناع گربه ای نیز می گویند. این ماده حاوی ماده ای به نام نپتالاکتون است که گربه ها را فریب می دهد. دارای رایحه نعناع/لیمویی است که پشه ها را دفع می کند. آنها باید در یک مکان آفتابی نگهداری شوند و به طور منظم آبیاری شوند. 


5. گیاه نعناع فلفلی:

نعناع فلفلی با رایحه ی طراوت بخشی خود یک دافع پشه طبیعی است. کاشت نعناع فلفلی در باغچه یا قرار دادن گلدان های نعناع فلفلی در اطراف فضاهای بیرونی می تواند به دور نگه داشتن پشه ها کمک کند. رایحه قوی گیاه نعناع به عنوان یک عامل بازدارنده عمل میکند و آنرا راهی موثر و دلپذیر برای دفع پشه ها میکند. گیاه نعناع فلفلی که به خاطر برگهای معطرش شناخته میشود، طعم نعنایی دارد که پشه ها از آن متنفرند. نعناع چه در داخل خانه و چه در خارج از منزل با نور جزئی خورشید نگهداری شود، نعناع با له کردن برگ هایش و استفاده از آنها روی پوست، یک محلول دافع پشه فوری فراهم می کند. این گیاه معطری است که به درمان دردهای قاعدگی، دردهای عضلانی، افسردگی مرتبط با اضطراب، حالت تهوع و موارد دیگر کمک می کند. عطر نعناع از این گیاه چیزی است که پشه ها را دور نگه می دارد. همچنین اگر از برگ های له شده آن روی پوست خود استفاده کنید، می تواند به عنوان یک دافع پشه فوری عمل کند.


6. اسطوخودوس: سپر معطر

اسطوخودوس که به خاطر رایحه شیرین با طعم نعناع معروف است، به عنوان یک مانع طبیعی در برابر پشه ها عمل می کند. چه در فضای باز و چه در داخل خانه و نزدیک به مناطق دارای تهویه مناسب، اسطوخودوس فضای زندگی شما را با جذابیت معطر خود افزایش می دهد و در عین حال از آفات دور نگه میدارد. این چیزی بیش از یک گل زیباست. همچنین برای اهداف فیتوشیمیایی و دارویی استفاده می شود. عطر نعناع تازه حشرات را دفع می کند و آنها را از خانه شما دور می کند. این یک گیاه زینتی است که می‌توان آن را در طاقچه یا در فضایی با تهویه مناسب نگهداری کرد.

اعتقاد بر این است که روغن اسطوخودوس مانع از توانایی بویایی پشه ها میشود! این گیاهی سخت و مقاوم به خشکی است که فقط به آفتاب خوب و زهکشی مناسب نیاز دارد. اسطوخودوس عطری قوی و مطبوع تولید میکند که پشه ها آنرا دافعه میدانند. کاشت آن در باغ خود یا قرار دادن گلدان های اسطوخودوس در اطراف محل زندگی در فضای باز می تواند به دور نگه داشتن پشه ها کمک کند و در عین حال زیبایی و عطری به محیط اطراف شما می بخشد.


گل همیشه بهار گیاهانی یکساله با رشد آسان هستند که بویی از خود منتشر می کنند که پشه ها را منحرف می کند. شما می توانید آنها را در گلدان یا نزدیک ورودی خانه خود پرورش دهید تا پشه ها و سایر حشرات را از خود دور نگه دارید. گل همیشه بهار علاوه بر دور نگه داشتن پشه ها، برای دفع شته ها، مگس سفید، تریپس، حشرات کدو ، سوسک لوبیا مکزیکی و کرم گوجه فرنگی نیز معروف است.


7. بادرنجبویه: یک مدافع خوش طعم

بادرنجبویه، گیاهی چند ساله با رایحه ملایم لیمو، به عنوان یک دافع پشه عالی عمل می کند. نگهداری آسان و سازگاری داخلی آن را به یک مکمل ارزشمند برای خانه شما تبدیل کرده است. فراتر از قابلیت دفع آفات، در کاربردهای دارویی مختلف نیز کاربرد دارد. بادرنجبویه یک گیاه چند ساله خانواده نعناع است که برگ‌های آن رایحه لطیف لیمو دارد و برای تهیه دارو از آن استفاده می‌شود. همچنین می توان آن را با گیاهان دیگر مخلوط کرد تا محصولات جدیدی ایجاد کند. از تنتور و روغن بادرنجبویه می توان در آشپزی به عنوان طعم دهنده استفاده کرد. علاوه بر این، میتوان از آن برای درمان بیخوابی، استرس، اضطراب، زوال عقل، سوء هاضمه و انواع بیماری های دیگر استفاده کرد. عطر مرکبات مشخصی وجود دارد که پشه ها را دفع می کند. این یک مکمل عالی برای مجموعه گیاهان گلدانی شما و همچنین یک گیاه مناسب در داخل خانه است که حشرات را دفع می کند.


8. لیمو گراس:

علف لیمو که به دلیل خواص ضد التهابی آن شناخته شده است، دارای رایحه مرکباتی مسحورکننده ای است که پشه ها آن را غیرقابل تحمل می دانند. بادرنجبویه که هم برای کشت در داخل و هم در فضای باز مناسب است، نه تنها دافع پشه است، بلکه به عنوان یک خوشبو کننده اتاق یا سرویسهای بهداشتی نیز عمل می کند. بادرنجبویه سرده ای از علف های آفریقایی بومی جزایر گرمسیری است. رایحه مرکباتی جذابی دارد که حشرات نمی توانند آنرا تحمل کنند. می توان آنرا هم در داخل و هم در فضای باز کشت کرد، به شرطی که نور آفتاب مناسب را دریافت کند و به طور منظم آبیاری شود.


9. سیترونلا گراس:زره سیتریک طبیعت

یک گیاه شمعدانی معطر و احتمالاً محبوب ترین گیاه دفع کننده است. عطر و بوی قوی این گیاه یادآور علف لیمو است، بنابراین چندین آفت را از خود دور می کند. گیاهان سیترونلا گیاهانی با رشد سریع هستند که شرایط گرم، آفتابی و خشک را ترجیح می دهند. اگر در مناطق سردسیر رشد می کنند، آنها را در گلدان قرار دهید و مرتباً هرس کنید

گراس که اغلب با علف لیمو اشتباه گرفته می شود، رایحه ای از سیتریک تولید می کند که پشه ها و حشرات را دفع می کند. منشاء آن از مناطق گرمسیری آسیا است و فواید دارویی دارد و در صابون ها، شمع ها و روغن های ضروری کاربرد دارد.سیترونلا فواید دارویی دارد اما بوی سیتریک شبیه علف لیمو به دور نگه داشتن پشه ها کمک می کند.


10. گیاه پنی رویال: نگهبانی معطر

گیاه پنی رویال، با رایحه ای شبیه به نعناع، ​​به عنوان دافع پشه برای پشه ها و حشرات عمل می کند. کشت آسان و گل‌های بنفش جذاب آن را به افزودنی لذت‌بخش برای دکوراسیون منزل شما تبدیل کرده و در عین حال محیطی عاری از پشه را تضمین می‌کند.پنی رویال که بومی اروپا و آسیاست، عطری مشابه عطر نعناع دارد. این عطر به جلوگیری از پشه ها و سایر حشرات کمک می کند. اگر روغن پنی رویال را روی خود بمالید می تواند به عنوان دافع پشه عمل کند.


مریم گلی حاوی ترکیبات طبیعی است که پشه ها آن را دافعه می دانند و آن را به گیاهی مفید برای دور نگه داشتن آنها تبدیل می کند. کاشت مریم گلی در باغ خود یا سوزاندن برگ های خشک مریم گلی به عنوان بخور می تواند به جلوگیری از پشه ها و ایجاد محیطی عاری از پشه کمک کند. شما می توانید این گیاه چند ساله را در شعله های آتش پرتاب کنید (یعنی در یک گودال آتش)، و بوی خاکی تولید کند که به طور موثری پشه ها و سایر حشرات مانند مگس ها را دفع می کند. همچنین می توانید گیاهان مریم گلی را خشک کنید و از آنها برای تهیه اسپری خانگی طبیعی استفاده کنید.


نتیجه گیری: گیاهان دافع پشه

در جستجوی یک پناهگاه عاری از پشه، قدرت طبیعت به عنوان یک راه حل قانع کننده ظاهر می شود. با استفاده استراتژیک از این 10 گیاه دافع پشه در فضای زندگی خود و اجرای اقدامات پیشگیرانه می توانید محیطی ایجاد کنید که نه تنها از بیماریهای منتقله از طریق پشه محافظت میکند، بلکه جذابیت زیبایی منزل شما را نیز افزایش می دهد. ظرافت طبیعی این گیاهان دافع پشه را در نظر بگیرید و با وزوز بی امان پشه ها خداحافظی کنید.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   تهران وکیل   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


هدیه خرید جدیدترین تبلت سامسونگ (بک کاور و محافظ رایگان) هدیه خرید جدیدترین تبلت سامسونگ (بک کاور و محافظ رایگان) مشاهده