خرید از سراسر دنیا


» مانیکور در مقابل پدیکور: تفاوت ها و مزایای سلامتی

مانیکور در مقابل پدیکور: تفاوت ها و مزایای سلامتی

مانیکور و پدیکور چیست؟

مانیکور و پدیکور ، اگرچه شبیه به هم هستند و باعث می شود برخی افراد فکر کنند که آنها یکسان هستند. اما، چند تفاوت عمده وجود دارد! اگر در مورد نوع مراقبت، مانیکور یا پدیکور، گیج شده‌اید، پس این پست وبلاگ برای شماست که آگاهانه تصمیم بگیرید.


مزایای درمان مانیکور و پدیکور

اگرچه چیزهای متفاوتی هستند، اما مانیکور و پدیکور هر دو فواید زیادی برای بهبود ظاهر و سلامت ناخن های دست و پا دارند. 

از بین بردن پوست مرده: مانیکور و پدیکور هر دو یک ماده لایه بردار ساینده را ارائه می دهند که به حذف سلول های مرده پوست کمک می کند تا ناخن های شما صاف و لطیف به نظر برسند.

تقویت ناخن ها: مانیکور و پدیکور شامل چندین مرحله مانند ماساژ، لایه برداری و ماسک گل می شود که جریان خون را در ناخن های شما بهبود می بخشد که به تقویت ناخن های ضعیف کمک می کند و در عین حال خطر شکستن ناخن های شما را کاهش می دهد.

آیا مدیتیشن می تواند افکار منفی را از بین ببرد؟ مطلب مرتبط آیا مدیتیشن می تواند افکار منفی را از بین ببرد؟


کاهش رشد ناخن ها، عفونت های باکتریایی و قارچ ها:

انجام منظم مانیکور و پدیکور توسط یک تکنسین ناخن حرفه ای، که هر 3 تا 4 هفته یکبار توصیه می کنیم، می تواند به کاهش چشمگیر خطر قارچ ها، عفونت های باکتریایی و ناخنهای در حال رشد کمک کند. نه تنها ظاهر و سلامت ناخن‌های شما را بهبود می‌بخشد، مانیکور و پدیکور نیز درمانهای عالی برای استرس هستند که به اعصاب شما کمک می‌کنند تا آرام شوید.


مانیکور و پدیکور دو مورد از محبوب ترین درمانهای زیبایی هستند. اما آنها دقیقا چه هستند؟ و مزایای دریافت آن چیست؟ مانیکور یک درمان زیبایی برای ناخن ها و دست ها است. معمولاً شامل کوتاه کردن، فرم دادن و صیقل دادن ناخن ها و همچنین استفاده از مرطوب کننده ها و درمان روی دست ها است.

پدیکور مشابه است، اما روی پاها و انگشتان پا متمرکز است. مجدداً، معمولاً شامل کوتاه کردن، شکل دادن و صیقل دادن ناخن ها و همچنین استفاده از مرطوب کننده ها و درمان روی پاها میشود.مانیکور و پدیکور یک درمان زیبایی ناخن برای دست (مانیکور) و پا (پدیکور) است. دست ها و پاها شسته می‌شوند، قیچی می‌شوند، تمیز می‌شوند، سوهان زده شده، با کوتیکول تمیز می‌شوند و این فرآیندی که حدود یک ساعت طول می‌کشد ماساژ داده می‌شوند. بنابراین اگر به دنبال راهی برای آرامش هستید، خود را نوازش کنید و در عین حال ناخن های خود را سالم نگه دارید. 


تفاوت های زیادی بین مانیکور و پدیکور وجود دارد. اول، مانیکور معمولاً فقط دستها را شامل می‌شود، در حالی که پدیکور هم پا و هم ساق پا را در بر می‌گیرد. ثانیاً، مانیکور معمولاً مراقبت گسترده‌تری از ناخن نسبت به پدیکور دارد. برای مثال، در حین مانیکور، تکنسین ممکن است دست ها را ماساژ داده و روغن کوتیکول را بمالد، در حالی که در حین پدیکور، ممکن است به سادگی کوتیکول ها را کوتاه کرده و لوسیون را روی پاها بمالند. در نهایت، مانیکور معمولاً زمان کمتری نسبت به پدیکور دارد، زیرا شامل مراحل کمتری است.


نوع پدیکور و مانیکور

انواع مختلفی از خدمات مانیکور و پدیکور وجود دارد که می توانید در سالن ها دریافت کنید. در اینجا برخی از محبوب ترین گزینه ها آورده شده است:

مانیکور اصلی : این یک مانیکور استاندارد است که شامل کوتاه کردن و فرم دادن به ناخنها و همچنین درمان کوتیکول است.

مانیکور لوکس : مانیکور لوکس نسخه مجلل تری از خدمات اولیه است. اغلب شامل درمان های اضافی مانند لایه برداری و ماساژ است.

مانیکور شلاک : مانیکور شلاک نوعی لاک ژل است که تا دو هفته ماندگاری دارد. اگر می خواهید ناخن های شما برای یک موقعیت خاص به بهترین شکل ظاهر شوند، این یک گزینه عالی است.

مانیکور اسپا : مانیکور اسپا یک درمان آرامش بخش و جوان کننده است که شامل تمام اصول اولیه، به علاوه درمان های لوکس اضافی مانند موم پارافین یا روغن های ضروری است.فواید مانیکور و پدیکور

گرفتن Mani/Pedi مزایای زیادی دارد. نه تنها ناخن های شما عالی به نظر می رسد، بلکه از مزایای زیر نیز بهره مند خواهید شد:

آرامش – مانیکور و پدیکور اغلب به عنوان یک امر لوکس و به دلایل خوب دیده میشود. آنها فوق العاده آرامش بخش هستند و می توانند به شما کمک کنند پس از یک روز طولانی آرام شوید.

بهبود گردش خون – یک مانیکور یا پدیکور خوب به بهبود گردش خون در دست ها و پاهای شما کمک می کند. این امر به ویژه اگر از سردی دست ها و پاها رنج می برید مفید است.

ناخن های سالم تر – مانیکور و پدیکور منظم به حفظ سلامت ناخن های شما کمک می کند. ناخن‌های شما کمتر شکسته می‌شوند یا شکننده می‌شوند و همچنین ظاهر بهتری خواهند داشت.

سلول های مرده پوست را از بین ببرید - به حذف سلولهای مرده از لایه بالایی کمک می کند و باعث بهبود تن و بافت شما می شود.

مراقبت بهتر از دست و پا – اگر با مانیکور و پدیکور معمولی از دست ها و پاهای خود مراقبت کنید، از این بابت از شما تشکر خواهند کرد! از پوست نرم تر و صاف تر لذت خواهید برد و ناخن هایتان قوی تر خواهند شد.


چگونه می توانم مانیکور و پدیکور کنم؟

مانیکور و پدیکور دو درمان زیبایی هستند که اغلب با هم انجام می شوند. مانیکور درمانی برای ناخن ها و دست ها است، در حالی که پدیکور درمانی برای پاها و انگشتان پا است.

مانیکور و پدیکور را می توان در سالن ها، اسپا و یا در خانه انجام داد. ابتدایی ترین مانیکور یا پدیکور شامل کوتاه کردن و فرم دادن به ناخن ها و همچنین لاک زدن است. درمان های پیچیده تر نیز ممکن است شامل لایه برداری، ماساژ و استفاده از موم پارافین باشد.

اگر به انجام مانیکور و/یا پدیکور علاقه دارید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. ابتدا حتما سالن یا آبگرمی را انتخاب کنید که تمیز و معتبر باشد. دوم، مطمئن شوید که تکنسینی که درمان شما را انجام می دهد با تجربه و واجد شرایط است. در نهایت، مطمئن شوید که هر گونه نگرانی یا ترجیحی را که در مورد درمان خود دارید در میان بگذارید.


چگونه از مانیکور و پدیکور خود مراقبت کنیم؟

این را می توان در خانه یا در سالن انجام داد. مانیکور و پدیکور سالن معمولاً گرانتر از آنهایی است که در خانه انجام می شود، اما این مزیت را دارند که توسط یک متخصص انجام می شود.

اگر تصمیم دارید مانیکور و پدیکور خود را انجام دهید، نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. ابتدا مطمئن شوید که تمام لوازم مورد نیاز را در دست دارید. اینها عبارتند از لاک ناخن، ناخن گیر، تخته سنباده و لوسیون.

در مرحله بعد، مراقب باشید که به ناخن های خود آسیب نرسانید. مراقب باشید که آنها را خیلی کوتاه نکنید و از مواد شیمیایی خشن روی آنها استفاده نکنید.

در نهایت به یاد داشته باشید که بعد از مانی پدی خود دست و پا را مرطوب کنید. این به حفظ سلامت پوست شما کمک می کند و از شکننده شدن ناخن های شما جلوگیری می کند.


نتیجه

مانیکور و پدیکور دو مورد از رایج ترین درمان هایی هستند که در سالن های زیبایی ارائه می شوند. هر دو روش نسبتا ساده ای هستند که می توانند در مدت زمان کوتاهی انجام شوند و می توانند تفاوت زیادی در ظاهر دست ها و پاهای شما ایجاد کنند. اگر قصد انجام مانیکور یا پدیکور را دارید، نکاتی وجود دارد که باید در مورد هر درمان بدانید. با استفاده از این اطلاعات، می توانید با آگاهی تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.


چگونه رشد مو را افزایش دهیم؟ مطلب مرتبط چگونه رشد مو را افزایش دهیم؟


بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   تهران وکیل   |   گردشگری ارم بلاگ   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی درمان انواع بیماری ها با مصرف آب قلیایی مشاهده